Odanı Halı Modeline Uygun Kombinle

Odanı Halı Modeline Uygun Kombinle

Ev dekorasyonu yapılırken evin bir bütün olarak değerlendirilmesi son derece önemlidir. Halınıza uygun perde ve avizeler seçerek küçük bütçelerle evinizde radikal değişimler yapabilir ve yaşam enerjinizi dışarı yansıtabilirsiniz.

 Avize Seçimi Nasıl Yapılır?

Avize tercihinde bulunurken odalarda kullanılan mobilyaların renginden duvar rengine, halıların deseninden aksesuar seçimine kadar pek çok farklı detayı aynı anda görmek zorundasınız. Kullanılan halı rengine uygun tonlarda yapılan avize tercihleri, oda dekorasyonu üzerinde aranan bütünlüğün sağlanmasına yardımcı olur. Avizeler sadece aydınlatma amacıyla değil aynı zamanda eve estetik bir görünüm katmak için de kullanılır. Büyük odalar için aynı temada birden fazla farklı boyda ışıklandırma tercihinde bulunurken, küçük mekanlar için spot modellerden faydalanılabilir.

Klasik Mobilyalar İçin Doğru Avize Tercihi

Yuvarlak formda ve tavana yakın avize modelleri klasik mobilyalarla kullanmak için en doğru tercihtir. Odaya hakim olan renk tonuna dikkat ederek yapılacak seçimler sayesinde aksesuarlarla uyumlu bir yerleşim sağlanabilir. Mobilya yerleşimi yapıldıktan sonra tamamlanacak perde, aksesuar, halı ve avize seçimi son dokunuşlar olarak değerlendirilebilir. Koyu renk mobilyaların kullanıldığı salonlarda açık renk halı ve desenli perde tercihi, mobilyaların ön plana çıkmasını sağlar. Dengeli bir şekilde kurulacak kontrast mevsime uygun kumaş tercihleriyle dengelenebilir.

           Oturma odası için dekorasyon önerileri; günün yorgunluğunu atmak için kullanılan oturma odaları, dekorasyonla uyumlu ancak enerji veren renk tercihleriyle dekore edilebilir. Tavanda kullanılacak avizelerin çarpıcı bir şekilde ortaya çıkması için koltuklar üzerinde kullanılacak minder tercihleri mevsim ihtiyaçlarına özel olarak çeşitlendirilebilir. Mor tonların yanı sıra yeşil ve mavi renkler metrekaresi küçük alanlarda kullanılması gereken renkler arasında sayılabilir.

           Mutfak için aksesuar önerileri; stor perdeler özellikle küçük mutfaklarda alan yaratılmasını sağlar. Kolay kullanılabilen ve kolay temizlenen modeller, dolap renkleriyle uyumlu olarak belirlenebilir. Renkli ve çok ışık veren aydınlatma ürünleri mutfaklarda aranan samimi ortamın yaratılmasına katkı sağlar.

           Yatak Odası için romantik öneriler; gri ve kahve tonların tercih edileceği avize, halı ve aydınlatma ürünleri ortama huzur verecek ve tüllerle kaplanan camlar uyku için gerekli olan pozitif havayı sağlayacaktır. Halı ve tül perdelerde tercih edilecek renkler ev tekstillerinin seçiminde de etkili olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir